Nadzór spawalniczy

W ramach naszej działalności proponujemy nie tylko usługi związane z robotami przemysłowymi i współpracującymi, pozycjonerami i cobotami. Wśród naszych propozycji znajdują się także usługi związane z nadzorem spawalniczym.

Wśród naszych pracowników znajdują się wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają uprawnienia, jeśli chodzi o inspekcję oraz nadzór procesów przeprowadzanych w Państwa firmach (głównie chodzi o IWE i IWI-C). Fachowcy posiadają odpowiednie kompetencje i certyfikaty, dzięki którym mogą świadczyć usługi również w firmach międzynarodowych. Bogate doświadczenie na stanowisku pozwala na odpowiednie wsparcie, które spełnia wszelkie wymagane normy, jeśli chodzi o pracę osób zatrudnionych na zrobotyzowanym stanowisku.

Oferta nadzorowania

Dzięki naszym propozycjom, każdy z naszych Klientów może skorzystać z pomocy oferowanej przez specjalistów ERobot. Możliwa jest m.in. kwalifikacja technologii spawania (wg wg PN-EN ISO 15610, PN-EN ISO 15611, PN-EN ISO 15612, PN-EN ISO 15613, PN-EN ISO 15614). Nasi fachowcy są uprawnieni do oceniania umiejętności Państwa pracowników i wydania dla nich odpowiednich certyfikatów (wg PN-EN ISO 9606, PN-EN ISO 14732). Jednak to nie jedyne nasze propozycje – pomożemy również w bardziej praktycznych zagadnieniach, np. dobierzemy materiały dodatkowe a także np. gaz osłonowy, oczywiście po odpowiednim zapoznaniu się i ocenie wymaganych warunków technologicznych, które obowiązują w Państwa firmie.

Inne propozycje firmy ERobot

Nie jest to jednak koniec naszej oferty. Proponujemy nadzór i inspekcje, jeśli chodzi o procedury spawania, które odbywają się w Państwa przedsiębiorstwie. Proponujemy również wdrożenie systemów jakości, które z pewnością podniosą stan wykonywanych w firmie produktów. Normy, o których mowa to PN-EN ISO 3834, PN-EN ISO 1090, PN-EN 15085 i inne. Nasza dogłębna znajomość procesów związanych ze spawalnictwem pozwoli również na bardziej techniczną pomoc. W związku z tym, chętnie doradzimy w zakresie pracy z mało popularnymi materiałami, jak np. duplex oraz super-duplex, 6-Mo, Tytan, stale – kotłowe oraz inne, mniej spotykane “egzotyczne” tworzywa.

Kwalifikowanie technologii spawalniczych

W ramach oferty proponowanej przez firmę ERobot, możliwe jest kwalifikowanie technologii spawalniczych. Jest to proces, który musi być przeprowadzony, aby możliwe było uznanie danych procedur jako skutecznych.

Niestety, jeśli chodzi o ten proces, ustalenie czy dane tworzywa mogą być łączone nie jest łatwe. Właśnie dlatego powstało kwalifikowanie, które jest swego rodzaju uznawaniem odpowiednich procedur tak, aby mieć pewność, że cały proces przebiega nie tylko bezpiecznie, ale przede wszystkim, że ma on sens. Aby można było przeprowadzić całą procedurę, konieczne są przede wszystkim pisemne instrukcje wykonane przez specjalistów. Dopiero na ich podstawie przeprowadza się badania, które mogą potwierdzić lub zanegować sukces danego procesu technologicznego.

Dzięki dokładnemu opisaniu całej procedury w dokumencie z instrukcją (taki opis obejmuje zarówno rodzaj tworzywa, wszystkie parametry oraz inne dane) możliwe jest przeprowadzenie badania, które może się powieść lub wykazać błędy. Jeśli się powiedzie, możliwe jest nadanie procedurze odpowiedniego protokołu, który wystawić musi specjalista. W momencie, w którym nasz produkt uzyskał takie potwierdzenie, możliwe jest zajęcie się wytwórstwem danego produktu na skalę masową.

ERobot pozwala na uzyskanie kwalifikacji

Jeśli planujesz rozpoczęcie nowego procesu produkcyjnego i konieczne jest sprawdzenie, czy dane tworzywa mogą być ze sobą łączone, ERobot może pomóc w uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji! Dzięki naszej ofercie, możliwe będzie wykonanie instrukcji spawania i całego procesu technologicznego, który pozwoli uzyskać odpowiednie pozwolenia i wykonywać nowe produkty zgodnie z prawem. W ramach naszych usług, możliwe jest wystawianie protokołów, jeśli chodzi o technologie spawania wg PN-EN ISO 15610, PN-EN ISO 15611, PN-EN ISO 15612, PN-EN ISO 15613 oraz PN-EN ISO 15614. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z firmą ERobot! Nasi specjaliści wykonają dla Was wszystkie niezbędne badania w najwyższym poziomie!