Roboty spawalnicze

Roboty spawalnicze – szybki zwrot z inwestycji

Wiele firm, które do tej pory nie posiadały w swoim parku maszyn robota spawalniczego, może zastanawiać się, czy jego zakup to opłacalna inwestycja. Warto więc zaznaczyć, że po rozpoczęciu jego pracy na produkcji, już w niedługim czasie można zaobserwować, że zakup robota jest równoznaczny z zadowalającym zwrotem z inwestycji. Przede wszystkim – w przeciwieństwie do pracy ludzi – jakość wykonywanych spoin przez maszynę jest za każdym razem taka sama. Dodatkowo dzięki niemu produkcja jest zdecydowanie wydajniejsza. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że dzięki robotowi spawalniczemu wszelkie procesy odbywają się całkowicie automatycznie. Zadaniem pracownika wydelegowanego do jego obsługi jest jedynie załadunek i rozładunek elementów do spawania. Musimy jednak zaznaczyć, że i to jest również procesem, który można zautomatyzować.

Automatyzacja spawania

Spawanie jest procesem, przy którym wymagana jest precyzja i uważność. Pracownicy, którzy manualnie zajmują się spawaniem, są przy tym narażeni na szkodliwe warunki pracy. Decydując się na inwestycję w robota spawalniczego można tego uniknąć. Jest to urządzenie zaawansowane technologicznie, które zapewnia precyzyjne wykonanie spoin po uprzednim zaprogramowaniu. Dodatkowo podczas spawania utrzymuje stałą prędkość, jednocześnie samodzielnie regulując parametry spawania. Spoiny wykonywane przez robota spawalniczego są odporne na działania mechaniczne. Inwestycja w różnego rodzaju roboty jest najbardziej opłacalna przy produkcji seryjnej, jednak dzięki dostępnym zaawansowanym rozwiązaniom, możliwe jest dostosowanie robota do zróżnicowanej produkcji małoseryjnej (o niskim wolumenie detali).

Wysokiej jakości roboty spawalnicze

Roboty spawalnicze są coraz popularniejszymi urządzeniami zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i mniejszych firmach. Są one jednymi z ważniejszych urządzeń, które gwarantują wysoką jakość procesu spawania. Dodatkowo wykonane spoiny są równomierne i trwałe. W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które będą nieocenionym wsparciem podczas spawania. Gwarantujemy również fachowe doradztwo, dzięki któremu wybiorą Państwo optymalny dla swojej firmy rodzaj robota spawalniczego. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Roboty spawalnicze to nowoczesne, funkcjonalne urządzenia przeznaczone do szybkiego i precyzyjnego tworzenia złącz. Stają się coraz popularniejsze w przedsiębiorstwach prowadzących produkcję seryjną i wieloetapową. Wynika to z wielu zalet charakteryzujących te urządzenia.

Korzyści płynące z użytkowania robotów spawalniczych

Urządzenie to w bardzo dużym stopniu wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracowników. Operator robota w czasie pracy znajduje się w miejscu bezpiecznym, dzięki czemu nie jest narażony na szkodliwe warunki pracy czy kolizję z robotem.

Zakup robota spawalniczego to dla przedsiębiorcy dobra inwestycja, która szybko się zwraca. Oto powody:

  • roboty spawalnicze mogą być wykorzystywane w wielu metodach spawania MIG/MAG, TIG, spawanie laserem.
  • wysoki współczynnik czasu jarzenia się łuku – podczas pracy wykwalifikowanego spawacza wynosi on maksymalnie 28%. Gdy spawanie wykonuje robot, wskaźnik ten może sięgnąć nawet 70%,
  • robot spawalniczy nie ulega zmęczeniu – wydajność i jakość pracy jest stała i nie zmniejsza się wraz z upływem czasu, tak jak ma to miejsce w przypadku spawania ręcznego,
  • zmniejszenie kosztów pracy – zatrudnianie wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników pociąga za sobą bardzo duże koszty, których unika się, kiedy pracę wykonuje robot,
  • maszyna może być zaprogramowana tak, by jej ruchy były dostosowane do cyklu produkcyjnego,
  • robot spawalniczy może pracować długo i bez przerw (niektóre modele nawet przez całą dobę),
  • dobrze zaprogramowane urządzenie może zastąpić do dwóch, a nawet trzech doświadczonych spawaczy.

Robot spawalniczy przejezdny

Robot spawalniczy przejezdny to urządzenie zwiększające wydajność produkcji. Dodatkowo, do jego obsługi potrzebny jest jedynie jeden pracownik. Operator powinien obsługiwać elementy przeznaczone do spawania. Robot spawalniczy przejezdny poprzez zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, wyróżnia się wysoką bezawaryjnością. Zwrot kosztów z jego zakupu jest możliwy już w kilkanaście miesięcy po rozpoczęciu pracy. Zakup robota jest jednym z korzystniejszych rozwiązań, pozwalającym zautomatyzować spawanie. Powtarzalność ruchów robota spawalniczego przejezdnego umożliwia wykonywanie dokładnych spoin, dzięki czemu praca wyróżnia się wysoką jakością. Roboty spawalnicze to urządzenia, które podnoszą precyzję w procesach produkcyjnych.

W jaki sposób można wykorzystać robota spawalniczego na szynie?

Spawanie robotami najlepiej można wykorzystać w zakładach przemysłowych, w których liczy się precyzja i szybkość wykonania zleconych zamówień. Doskonale sprawdzają się one w większych przedsiębiorstwach, w których zamontowano linie produkcyjne lub w których przewidziana jest tego rodzaju modernizacja. Robot spawalniczy na szynie to doskonały sposób na unowocześnienie firmy i wprowadzenie jej na zupełnie nowy poziom, zarówno pod względem jakości produkcji, możliwości wyeliminowania błędu spowodowanego czynnikiem ludzkim czy obiecującej perspektywy obsłużenia znacznie większej ilości zamówień w krótszym czasie.

Dlaczego warto zdecydować się na automatyzację i spawanie robotem?

Zautomatyzowane spawanie robotami niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście niezrównana wydajność takiego rozwiązania, możliwość zwiększenia portfela zamówień i poszerzenia rynku zbytu o kolejne regiony. Dla właścicieli firm inwestujących w nowoczesnego robota spawalniczego na szynie zakup sprzętu oznacza również oszczędności, związane z niższymi kosztami obsługi stanowiska spawalniczego czy taśmy produkcyjnej oraz z lepszym wykorzystaniem opracowywanych materiałów.

Spawalnictwo zrobotyzowane daje także ogromne możliwości dostosowania stanowiska pracy do konkretnych produktów, a wszystko za sprawą niezwykle wygodnej, intuicyjnej obsługi i łatwego programowania, pozwalającego na bezproblemowe przezbrojenie urządzenia. W ten sposób zyskują również najlepsi pracownicy, którzy mogą zostać oddelegowani do bardziej wymagających, jednostkowych zadań, co wpływa pozytywnie na ich zaangażowanie w pracę oraz samopoczucie. Wykorzystanie najlepszych, nowoczesnych urządzeń zawsze znakomicie podkreśla prestiż firmy i zmienia jej postrzeganie w oczach klientów. Z usług przedsiębiorstw korzystających z dobrodziejstw nowoczesnej technologii chętnie korzystają też współcześni konsumenci, doceniający wysoką jakość produktów.