Pozycjonery

Rozwój systemów produkcyjnych dyktowany jest postępem technologicznym. Potrzeba unowocześnienia metod wytwórczych, przyczyniła się do stworzenia specjalistycznych stanowisk dla robotów przemysłowych.

Postępująca robotyzacja procesów spawania służy poprawie wydajności, powtarzalności i jakości pracy. Technika spawalnicza zapewnia trwałe łączenie metali, pod wpływem wysokich temperatur. W przypadku obróbki seryjnej, w szczególności obiektów przestrzennych, wymaga ona specjalnej celi produkcyjnej – stanowiska wyposażonego w niezawodne pozycjonery spawalnicze. To one, zwiększając mobilność robotów, umożliwiają obróbkę elementów o zróżnicowanych gabarytach, w wybranej pozycji.

Nowoczesne technologie obróbki metali, zwiększają precyzyjność i powtarzalność realizacji. Oferowane przez naszą firmę modułowe pozycjonery, wyraźnie poprawiają możliwości produkcyjne. Te dodatkowe manipulatory, umieszczane w zintegrowanych celach w określonej przez Państwa konfiguracji, pozwalają dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

W naszej pracy dążymy do optymalizacji procesów produkcji oraz zawodowej integracji maszyn i ludzi. Proponujemy Państwu innowacyjne rozwiązania, obejmujące pozycjonery, nowoczesne cele, dostosowane do prac przestrzennych oraz zintegrowane stanowiska pracy, zgodne z aktualną myślą technologiczną.

Przykładowe realizacje

Stanowisko
bez pozycjonera

Stanowisko
z pozycjonerem 2-osiowym

Multipozycjoner
w kompleksowej celi spawalniczej